Достапни линкови

Лондон: Поддршката за војната во Ирак во Британија под 50 насто


Подршката на британците за војната во Ирак за прв пат од почетокот на војната падна под 50 насто, покажуваат резултатите од најновото истражување на јавното мислење, кое денеска го објави лондонскиот дневен весник Дејли Мирор. Според резултатите на анкетата извршена од институтот Ај Си ЕМ, 49 насто од испитаниците ја подржуваат англо американската офанзива, додека 38 насто ја осудуваат оваа кампања.
XS
SM
MD
LG