Достапни линкови

Стразбур: Србија и Црна Гора денеска ќе биде примена во Советот на Европа


Државната заедница на Србија и Црна Гора денеска во Стразбур Ќе биде примена во Советот на Европа. Таа Ќе биде 45-та држава членка на оваа најстара паневропска организација, формирана во 1949 година.
XS
SM
MD
LG