Достапни линкови

Атина: Црвенковски денеска ќе има излагање


Во Атина продолжува собирот за лидерската стратегија за зајакнување на трансатланските врски- улогата на Европа и САД. Македонскиот премиер Бранко Црвенковски ќе говори како главен излагач на втората сесија. Потоа тој ќе се сретне со своите колеги од Србија Зоран ЖивковиЌ и од Грција Костас Симитис.
XS
SM
MD
LG