Достапни линкови

Вашингтон: Буш побара од конгресот пакет помош за Турција


Американскиот претседател Џорџ Буш побара од Конгресот да одобри пакет-помош за Турција вреден милијарда долари. Неговиот портпарол Ари Флејшер изјави дека администрацијата ги сфаќа противењата на одредени кругови, бидејќи Анкара одби да им дозволи на американските војници да ја користат нејзината територија, но оти Буш смета дека помошта се дава за зајакнување на слабата турска економија.
XS
SM
MD
LG