Достапни линкови

Брисел: Посета на Колин Пауел


Американскиот државен секретар Колин Пауел денеска во Брисел ќе разговара со челниците на ЕУ и на НАТО. Се очекува да стане збор за поствоената реконструкција на Ирак, а како што истакна Пауел, во разговорите ќе се разгледаат и плановите за формирање локална власт во Ирак ако режимот на Садам Хусеин биде симнат. Шефот на американската дипломатија ќе се сретне и со неговите колеги од Русија, Франција и Германија, чии земји остро се спротивставуваат на војната во Ирак.
XS
SM
MD
LG