Достапни линкови

Вашингтон: Урнат хеликоптер, контрадикторни податоци за загинатите


Контрадикторни информации за уривањето на еден американски воен хеликоптер што се случи вчера во Ирак. Според Пентагон, притоа загинале седум војници, а четири биле ранети, а американската централна команда јавува дека во хеликоптерот се наоѓале шест војници.
XS
SM
MD
LG