Достапни линкови

Хонг Конг: 240 лица во специјален камп во обид да се спречи ширењето на САРС


Властите во Хонг Конг ќе префрлат 240 лица во специјален камп -карантин во напорите за ставање под контрола на смртоносната заразна болест САРС. Од ова смртоносно вирусно заболивање досега во светот починале 60 луѓе, а се смета дека илјада и 600 се заразени. Најголем број случаеви се регистрирани во Кина.
XS
SM
MD
LG