Достапни линкови

Анкара: Посета на Колин Пауел


На разговори за улогата на Турција во војната со ирак во Анкара престојува американскиот државен секретар Колин Пауел. Во рамките на неговата европска турнеја Пауел вечерва ќе го посети и Белград.
XS
SM
MD
LG