Достапни линкови

Вашингтон: Рамсфелд ги демантира наводите за преговори со Ирак и постоење мировен план


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсвелд ги деамнтираше синоќа наводите за преговори со Ирак како и за постоење мировен план за решавање на воениот кофликт што го понудила некоја трета земја. Нема преговори со кој кој било од режимот на Садам Хусеин и не станува збор за крај на војната додека тој режим е на власт , изјави шефот на Пентагон на прес конференција што била пренесувана и на радиото во Ирак.
XS
SM
MD
LG