Достапни линкови

Вашингтон: Суспендиран новинарот на „Фокс Њуз“ од Ирак


Уште еден американски новинар известувач на телевизијата „Фокс Њуз„ Хералдо Ривера е супсендиран поради неговиот извештај за Ирак. Телевизијата Ен Би Си вчера го отпушти новинарот Питер Арнет бидејки на ирачата телевизија и изјавил дека американскиот воен план против ирачкиот претседател пропаднал. Арнет не остана долго без работа, сега работи за британскиот весник „Дејли Мирор„ каде што изјави дека нема намера да се извинува бидејки ја кажувал вистината во своите извештаи за Ирак.
XS
SM
MD
LG