Достапни линкови

Вашингтон: Пауел денеска патува за Турција и Белгија


Американскиот државен Секретар Колин Пауел денеска ќе патува за Турција и Белгија каде што ќе разговара за војната во Ирак и пост-воен Ирак со американските сојузници. Во Анкара Пауел ќе се сретне со турските лидери со кои ќе разговара за кооперативноста на земјава во ирачката војна. Турција дозволи на американски авиони да го користат нивниот воздушен простор но одби да дозволи стационирање на америкаски војници на нејзина територија.
XS
SM
MD
LG