Достапни линкови

Атина: Црвенковски на тркалезна маса во Грција


Македонскиот премиерот Бранко Црвенковски денеска во Атина ќе учествува на тркалезната маса „ Стратегија за јакнење на трснс атлантските врски. Приоритет на собирот што ќе трае до петок, се улогата на Европа и САД во политиката и економијата во северниот свет. Најавено е учество на 700 актуелни поранешни европски и американски државници како и експерти од областа на економијата и стопанството.
XS
SM
MD
LG