Достапни линкови

Саудиска Арабија: Хусеин треба да се жртвува


Министерот за надворешни работи на саудиска Арабија , принцот Суад ел Фејсал изјави денеска дека ирачкиот претседател Садам Хусеин треба да се жртвува и да ја напушти власта со што би прекинала војната во Ирак. „ Ако неговото останување е единствениот проблем за неговата земја, очекувам тој да се жртвува и да се повлече од власта во Ирак, изјави принцот Суад за телевизијата Еј Би Си.
XS
SM
MD
LG