Достапни линкови

Хонг Конг: 92 нови случаи на пнеумонија


Властите во Хонг Конг соопштија дека се регистрирани 92 нови случаји на смртоносната пнеумонија со што бројката на заболени лица порасна на 620 . Од оваа болест во светот досега починаа 59 луѓе, а се инфицирани околу 1600 лица.
XS
SM
MD
LG