Достапни линкови

Белград: Вицепремиерот ги обвини Милошевиќ и сопругата за наредба за убиството на Стамболиќ


Српскиот заменик премиер Зоран Кораќ денеска ги обвини Слободан Милошевиќ и неговата сопруга Мирјана дека го наредиле убиството на поранешниот српски претседател Иван Стамболиќ. Српската полиција претходно соопшти дека Мирјана Марковиќ е во Русија и оти ќе покрене потерница по неа ако не се врати во земјата.
XS
SM
MD
LG