Достапни линкови

Натанија: Исламски Џихад ја презеде одговорноста за нападот


Милитантната група Исалмски Џихад ја презеде одговорноста за денешниот самоубиствен напад во израелскиот град Натанија во кој над триесетина лица биле повредени, а бомбашот загинал. Претставник на групата додаде дека Исламски Џихад испратил доброволци во Ирак.
XS
SM
MD
LG