Достапни линкови

Берлин: Бункерот на Хусеин може да издржи и нуклеарен удар


Бункерот под претседателската палата на Садам Хусеин може да издржи нуклеарен удар. Бомбите на сојузничките сили не се доволни. Ова го изјави Карл Есер - германски инжињер кој го проектирал бункерот на Хусеин. Тој прецизира дека за неговото градење биле потребни шеесет милиони долари.
XS
SM
MD
LG