Достапни линкови

Вашингтон: Амнести Интернешнл предупреди на газење на човековите права


Амнести интернешнл предупреди дека војната во Ирак се користи од другите земји за газење на човековите права. Притоа се прецизира дека во многу земји каде што се одржувале антивоени протести, демонстрантите се соочиле со прекумерна употреба на сила од страна на полицијата.
XS
SM
MD
LG