Достапни линкови

Свет: Продолжуваат масовните анти-воени демонстрации


Протестите против војната во Ирак денеска продолжија со масовни демоснтарции во Џакарта – главниот град на Индонезија – земја во која живеат најмногу муслимани во светот. Се наведува дека на нив учествуваат најмалку сто илјади луже и оти нивниот број постојано се зголемувал. Вчера десетици илјади луже протестираа во Германија, Грција, Франција, Полска и Турција.
XS
SM
MD
LG