Достапни линкови

Брисел: Солана и Папандреу в понеделник во Скопје


Еврокомесарот Хавиер Солана и шефот на грчката дипломатија Јоргос Папандреу в понеделник ќе присуствуваат на започнувањето на мировната мисија на евросилите во Македонија. Како што неофицијално е најавено, во Скопје в понеделник, во рамките на неговата балканска турнеја, треба да допатува и генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон.
XS
SM
MD
LG