Достапни линкови

Багдад: Прес на ирачкиот министер за информации


Ирачкиот министер за информации Саид ал Сахаф денеска изјави дека вчера 26 лица загинале од бомбардирањето на Наџаф, а 7 во Багдад. Од почетокот на воените дејствија во Басра, според ирачкиот министер, загинале 116 луѓе. Ал Сахаф негираше дека во вчерашните борби со американските сили кај Наџаф загинале илјада ирачани.
XS
SM
MD
LG