Достапни линкови

Белград: Убиени водачите на земунскиот клан


Водачите на земунскиот клан Душан Спасојевиќ наречен „Шиптар„ и Миле Вукичевиќ “Кум“ синоќа во обид да бидат уапсени од страна на српските специјални сили се убиени откако одбиле да се предадат на полицијата , соопшти српската Влада. Спасојевиќ и Луковиќ беа осомничени за учество, организирање и извршување на атентатот врз српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ.
XS
SM
MD
LG