Достапни линкови

Њујорк: Денеска усвојување на резолуцијата за програмата „нафта за храна“


Резолуцијата на ОН која би овозможила продолжување на пограмата за Ирак „нафта за храна„ може да биде усвоена во текот на денешниот ден, изјави синоќа германскиот амбасадор во ОН Гинтер Плојгер. „ Имаме добар текст и се надевам дека ќе го усвоиме со коцензус„ изјави тој.
XS
SM
MD
LG