Достапни линкови

Багдад: Продолжуваат бомбардирањата


Американскиата авијација продолжи со бомбардирање на ирачките престолнини. Како што јави агнцијата АФП две синлни експлозии во текот на ноќта се слушнале во центарот на Багдад. Бомбардиран е и градот Мосул кој се наоѓа во северниот дел на Ирак.
XS
SM
MD
LG