Достапни линкови

Газа: Израелската војска во потрага по екстремисти


Израелската војска поддржана од тенкови и хеликоптери во текот на изминатата ноќ влезе во Појасот Газа во потрага по, како што е соопштено, палестински екстремисти. Во судирите што избувнаа биле убиени двајца припадници на палестинските безбедносни служби.
XS
SM
MD
LG