Достапни линкови

Ирак: Три месеци и милијарда долари за повторно Ирак да извезува нафта


Командантот на британските сили во Ирак Брајан Бариџ денеска изјави декадека ќе бидат потребни милијарда долари и скоро три месеци за повторно да се воспостави извоз на нафата од ирачките јужни полиња. Тој додаде дека се уште се работи на гасење на пожарите на неколку нафтени бушотини.
XS
SM
MD
LG