Достапни линкови

Кувајт: Уништена ирачка ракета


Кувајтското минситерство за одбрана соопшти дека денеска со со ракета Патриот била уништена ракета лансирана кон Кувајт од јужен Ирак. Од почетокот на војната ирачаните имаат истрелано неколку ракети кон Ирак, но досега тие успешно биле пресретнувани без да предизвикаат жртви или материјални штети.
XS
SM
MD
LG