Достапни линкови

Багдад: Најмалку 14 загинати во резиденцијална област во Багдад


Во најновите воздушни напади врз Багдад била погодена една резиденцијална област, при што, според ирачки извори, имало многу жртви. Ројтер јавува дека најмалку 14 луѓе загинале.
XS
SM
MD
LG