Достапни линкови

Свет: Анти- воени протести и судири со полицијата


На анти-воените протести во неколку градови во светот дојде до судири со полицијата. Неколку илјади студенти демонстрираа во Сиднеј каде што 11 лица беа уапсени откако почанле да фрлаат со предмети врз полицијата. Во Сеул 30 демонстранти се уапсени поради обидот да влезат во американската амбасада. Демонстрации имаше и пред американската амбасада во Џакарта.
XS
SM
MD
LG