Достапни линкови

Басра: Ирачката војска стрелала врз цивили во градот


Ирачката војска стрелала врз цивили во Басра поради протестите во тој град, изјави британскиот министер за одбрана Џеф Хун. Имаме информации од повеќе извори дека жителите на градот се побуниле против властите, а полицајците го нападнале својот народ со минофрлачи и митралези, изјави Хун.
XS
SM
MD
LG