Достапни линкови

Њујорк: Уапсен Мухамед Шаќирбеј


Поранешниот босански амбасадор во Обединетите Нации Мухамед Шаќирбеј е уапсен во Њујорк под сомневање дека проневерил околу два ипол милиони долари. Шаќирбеј е обвинет дека нелегално ги користел фондовите, оставајки ја босанската мисија во Обединетите Нации без пари за плаќање на сметките за кирија, телефон и плати.
XS
SM
MD
LG