Достапни линкови

Брисел: Седум земји потпишуваат протокол за прием во НАТО


Седумте држави, кои на минатогодишниот самит на НАТО во Прага беа поканети за членство, денеска во Брисел ќе го потпишат протоколот за прием. Бугарија, Романија, Литванија, Летонија, Естонија, Словенија и Словачка, ќе станат членки на НАТО во мај наредната година.
XS
SM
MD
LG