Достапни линкови

Њујорк: Прв состанок на Советот за безбедност од почетокот на војната во Ирак


Советот за безбедност на Обединетите Нации, за прв пат од започнувањето на војната во Ирак, денеска ќе одржи отворен состанок. Арапските и некои други држави побараа од Советот да усвои резолуција со која ќе се бара запирање на војната и повлекување на сите странски сили од Ирак.
XS
SM
MD
LG