Достапни линкови

Вашингтон: Посета на Тони Блер


Британкиот премиер Тони Блер денеска престојува во Соединетите Држави на средба со американскиот претседател Џорџ Буш. Главни теми на средбата се војната во Ирак и ситуацијата на Блискиот Исток. Агенциите јавуиваат дека Буш и Блер ќе разговараат и за начините како да се намали јазот настанат поради војната во Ирак меѓу двете земји и некои европските држави предводени од Германија и Франција.
XS
SM
MD
LG