Достапни линкови

Лондон: Двајца британски војници загинаа кај Басра


Двајца британски војници загинаа во близина на градот Басра од како се наведува пријателски оган, соопшти синоќа британското министерство за одбрана. Според истиот извор војниците загинале во понеделникот кога по грешка бил ракетиран тенкот во кој се наоѓале . Од почетокот на војана во Ирак загинаа вкупно 20 британски војници.
XS
SM
MD
LG