Достапни линкови

Ал Наџафа: Според Пентагон 300 ирачки жртви во битката кај Ал Наџафа


Во интензивните судири кај ирачкиот град Ал Наџафа се убиени најмалку 3 стотини ирачки војници, соопшти Пентагон. Нема извештаи за евентуални американски жртви во жестоките судири во градот кој е одалечен 160 километри јужно од Багдад.
XS
SM
MD
LG