Достапни линкови

Вашингтон: Деновиве средба Буш - Блер


Американскиот претседател Џорџ Буш деновиве во Вашингтон ќе се сретне со британскиот премиер Тони Блер за да го разгледаат одвивањето на воените акции во Ирак. Според американски претставник, средбата ќе биде по барање на Блер, а двајцата лидери вчера имале и телефонски разговор по извештаите за американските и британските жртви во акцијата.
XS
SM
MD
LG