Достапни линкови

Москва: Демант од руските компании што извезуваат оружје дека го снабдувале Ирак


Руските компании за извоз на оружје денеска демантираа секаква нивна улога во испраќањето воена опрема за Ирак. Соединетите Американски Држави ги обвинија руските компании дека на режимот на Садам Хусеин му продале опрема за пречки во комуникациските сигнали и антитенковски ракети.
XS
SM
MD
LG