Достапни линкови

Кина: Најмалку 20 загинати во експлозија во рудник


Најмалку 20 луѓе загинаа во експлозија на гас во рудник за јаглен во северна Кина, а 52 ца се затрупани. Спасувачките операции, како што јави Хсинхуа, продолжуваат, а зесега причините за несереќата се непознати.
XS
SM
MD
LG