Достапни линкови

Љубљана: Утре референдум за влез во ЕУ


Во Словенија е во тек предизборен молк пред утрешниот референдум на кој граѓаните ќе се изјаснуваат за влегувањето на земјата во Европската Унија и НАТО. Според синоќа објавените анкети, словенците повеќе сакаат да влезат во Унијата отколку во Алијансата.
XS
SM
MD
LG