Достапни линкови

Багдад: Хусеин нуди награди за заробени и убиени војници


Ирачкиот претседател Садам Хусеин денеска понуди награда од 15 илјади долари за ирачаните ке заробат американски или британски војник или пилот За убиен војник наградата изнесува 7 ипол илјади долари. Според ирачката новинска агенција, наградата за урнат авион пак е 30 илјади долари, а за хеликоптер 15 илјади.
XS
SM
MD
LG