Достапни линкови

Анкара: Турција го одложи отворањето на воздушниот простор


Турција денеска го одложи отворањето на нејзиниот воздушен простор за американките авиони во нападите врз Ирак. И натаму се во тек разговорите меѓу американски и турски претставници, започнати вчера, а на кои се договараат условите за користење на турскиот воздушен простор. Одлуката за тоа вчера ја донесе турскиот парламент.
XS
SM
MD
LG