Достапни линкови

Анкара: Расправа во турскиот парламент за логистичка поддршка на САД


Турскиот парламент денеска повторно расправа за американското барање за логистичка подршка на војната против Ирак. Шефот на државата Ахмет Неџет Сезер изрази жалење поради стартот на воената кампања.
XS
SM
MD
LG