Достапни линкови

Брисел: Вонредна седница на НАТО амбасадорите посветена на ирачката криза


НАТО амбасадорите во Брисел денеска одржуваат вонредна седница посветена на војната во Ирак. Предвидени се консултации и со членките на партнерството за мир и со Русија.
XS
SM
MD
LG