Достапни линкови

Кувајт: Ирак истрелал два проектили врз Кувајт


Претставник на кувајтското министерство за одбрана изјави дека Ирак истрелал два проектила од кинеско производство врз Кувајт, но оти нема повредени. Портпарол на американските сили соопшти дека и трет ирачки проектил од типот Скад бил истрелан кон Кувајт, но бил успешно пресретнат од ракети Патриот.
XS
SM
MD
LG