Достапни линкови

Авганистан: Потрага по членови на Ал Каеда


Американските сили во Авганистан денеска започнале голема акција на југот на земјата во потрага по припадници на терористичката мрежа Ал Каида. Командата на американските сили во Баграм соопшти дека во акцијата учествуваат околу илјада специјалци, откако претходно бил извршен воздушен напад во околината на Кандахар.
XS
SM
MD
LG