Достапни линкови

Хонг Конг: Идентификуван вирусот што предизвикува воспалиение на белите дробови


Лекарите во Хонг Конг успеале да го идентификуваат вирусот кој предизвикува воспаление на белите дробови и поради кој починаат неколку десетини луѓе ширум светот. Сознанието, според весникот Стандард треба да помогне во лекувањето на болеста.
XS
SM
MD
LG