Достапни линкови

Анкара: Владата ќе бара одобрување од парламентот за отворање северен фронт за Ирак


Турската влада денеска соопшти дека ќе бара од парламентот да го одобри американското барање за воспоставување северен фронт на нејзина територија во случај на војна против Ирак. Во меѓувреме продолжуваат разговорите Анкара – Вашингтон за разместување американски војници на турска територија.
XS
SM
MD
LG