Достапни линкови

Баграм: Нападнати американси и италјански војници


Два одвоени напади со ракетни фрлачи биле извршени врз американски и италијански војници во близина на Баграм во Авганистан. Меѓународните сили во оваа земја соопштија дека при нападите немало жртви.
XS
SM
MD
LG