Достапни линкови

Париз: Франција ќе учествува во воена интервенција против Ирак ако Хусеин употреби биолошко оружје


Франција би можела да учествува во воена интервенција против Ирак доколку оваа земја посегне по биолошко или по хемиско оружје, изјави францускиот амбасадор во Соединетите држави Жан Давид Левит, за Си Ен Ен. Оваа изјава на Левит од Белата Куќа е оценета како значајна, бидејки Париз се спротивставуваше на донесување нова резолуција и употреба на сила за разоружување на режимот на Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG